Sitāras ceļojums

Rīgā ar koncertprogrammu un lekciju par mūziku un meditāciju viesosies dinamisks instrumentālās mūzikas trio: KANALA AUER (sitāra), USHIKA MUCKENHUMER (tampūra) no Austrijas un SADANAND MAGEE (tabla) no Īrijas.

Koncerts: Piektdien, 23. septembrī, plkst. 19:00, Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē, Merķeļa ielā 13

Lekcija: Sestdien, 24. septembrī, plkst. 10:00, Oskara Kalpaka bulvārī 8 (pretī Mākslas akadēmija)

Mūziķi uzstāsies ar koncertprogrammu, kurā tiks atskaņotas bengāļu izcelsmes komponista un meditācijas skolotāja, Šrī Činmoja (1931-2007), dziesmu aranžijas.

Ieeja koncertā brīva.

***
Vairāk par māksliniekiem:

Pirms vairāk kā desmit gadiem mūziķu, sportistu un meditācijas praktizētāju trijotne no Austrijas un Īrijas apvienojās, lai aranžētu un izpildītu viņu kopīgā meditācijas skolotāja, Šrī Činmoja, komponēto dziesmu melodijas.

Mūziķi ir uzstājušies daudzviet ASV, Eiropā un Āzijā sniedzot nekomerciālus koncertus kā veltījumu cilvēku garīgiem meklējumiem.

Austrietis Kanala dzīvo Vīnē un pašmācības ceļā ir apguvis gan ģitāras, gan sitāras spēli. Ģitāru viņš spēlē jau vairāk nekā 40 gadu, bet sitāru – vairāk nekā 20. Būdams arī amatnieks, gadu gaitā Kanala turpina sitāru pielāgot tā, lai tā radītu unikālu, virstoņiem bagātu skaņu. Kanala ir pazīstams latviešu publikai kā lielu atzinību mūsmājās guvušās grupas “Arthada & friends” dalībnieks.

Sadanands dzīvo Īrijā un Dublinā vada pasaules mūzikas instrumentu veikalu “Gandharva Loka”. Savas muzikālās karjeras laikā Sadanands ir apguvis gan akustiskās bungas, gan visdažādākos perkusiju instrumentus. Daudz laika veltījis tieši tablas apguvei, kas jau diezgan ilgu laiku ir viņa galvenā specializācija.

Ushika dzīvo Zalcburgā, kur, tāpat kā Sadanands, vada mūzikas instrumentu veikalu “Gandharva Loka”. Trijotnē Ushika spēlē pavadījumu uz tampūras.

P.S.

Koncertprogrammas garums būs stundu un piecpadsmit / trīsdesmit minūtes.
Lekcija būs apmēram pusotru stundu gara.
Cienījamie vecāki, ja līdzi ņemat mazos klausītājus, lūdzu rūpējieties, lai tie netraucē pasākumu.