Vingrinājumi

Svarīgi zināt un atcerēties, ka katram no mums piemīt iedzimta spēja meditēt, taču, lai šo spēju (tāpat kā jebkuru citu prasmi) izkoptu, mums nepieciešams regulāri praktizēties un trenēties. Sākotnēji mums var nesanākt un neizdoties, bet ar laiku, ja, neskatoties ne uz ko, mēs turpinām, mūsu pūles dod augļus un mūsu spējas stiprinās.

Garīgās sirds vieta atrodas zem krūškaula – aptuveni sešu horizontāli saliktu pirkstu attālumā zem tā (starp krūškaulu un saules pinumu). Garīgā sirds ir vieta, kur izjūtam paliekošu piepildījumu, mieru, mīlestību un vienotības izjūtas. Koncentrējoties uz garīgo sirdi ir nepieciešams noskaņoties uz izjūtu nevis kādu ideju vai priekšstatu. Kamēr izjūta raksturo sirds līmeni un tajā noritošos procesus, idejas un priekšstati raksturīgi domājošajam, spriedumus izdarošajam prātam.

Uz sirdi palīdzēs noskaņoties maza bērna (ap 3-7 gadus veca) izjūta – bērnā vēl nav attīstījies analītiskais prāts un kritiskā domāšana, bērns dzīvo pašreizējā mirklī un pasauli sevī un ap sevi piedzīvo caur savām izjūtām. Bērns izjūt spēcīgu vienotības, kopības sajūtu ar saviem vecākiem un viņam ir viegli uzticēties tiem, jo viņš starp sevi un viņiem nejūt nekādu šķirtni. Tāpat arī mēs, noskaņojoties uz garīgo sirdi, mācāmies tajā ieklausīties un uzticēties tai. Mēs esam iemācījušies uzticēties un paklausīt savam prātam un emocijām – tagad mācīsimies uzticēties savai sirdsbalsij.

Pie vingrinājumiem >>>